ايمان بياوريم به آغاز فصل سرد

خودم را با لباسهایم بسته بندی کرده ام و در خیابان راه می روم. سومین زمستان هم از راه رسید. این جمله مال خانم مجری برنامه های کودک است٬ مال آن زمانهایی که تقویم فصلها را تعیین می کرد٬ اینجا هوای سرد خودش تعیین می کند که کی بیاید! و امروز اولین منفی و اولین روز زمستان است! دلم را به شرابهای داغی که از چند هفته دیگر سرتاسر شهر پخش میشوند خوش کرده ام. به پیست پاتیناژ و دامن کوتاه با چکمه !  زمستان اینجا برای خودش عالمی دارد٬ سختیش گاهی آدم را یاد چیزهایی می اندازد که باید بی افتد.

زمستان اینجا برایم مثل با دستان خشک شده از سرما٬ در کلیسا شمع روشن کردن است. آرامش و نا آرامی را با هم داری٬ انقدر متضاد است که گاهی خودم هم نمی دانم بالاخره دوستش دارم یا نه . باورم نمی شود سومین زمستان وین را هم می بینم. باورم نمی شود که انقدر گذشته باشد! همه چیز خیلی زودتر از آنچه فکر می کردم اتفاق افتاد.

یقه کاپشنم را بالا میکشم. باد بدجوری تا مغز استخوان نفوذ می کند. موهایم با باد به صورتم شلاق می زنند. موهایم انقدر بلند شده که دور گردنم بپیچد . روزی تک تک همین موها چنان یخ می کند که از تماسش با گردنم تمام بدنم می لرزد٬ فکم از سرما بی حس می شود و حرف زدنمان به آدمهای مست شبیه می شود. از یادآوریش لبخندی می زنم و خودم را آماده می کنم. اینک ٬ این منم . زنی تنها٬ در آستانه فصلی سرد !

/ 9 نظر / 4 بازدید
سينا

هميشه ديدن دخترها در هوای سرد با دامن کوتاه برايم جالب بوده..البته ديدنش در هوای گرم هم خالی از لطف نيست

کوروش

ببین تو اینطوری نوشتی من چی باید بگم که حداقل قد 2 ساعت پرواز از تو شمال ترم؟! تازه به اینجا روزای کوتاه رو هم باید اضافه کرد! سینا جون اونی که دلت میخواد و بگو داداش، دیگه گرم و سردش دیگه چیه؟ این چیزی که تو میگی برادر، به نظر حقیر اصلا در قیود زمان و مکان نمیگنجد! نه تنها خالی از لطف نیست، بلکه همش لطفه ...

يوتا

اه! ياد کارتون رامکال افتادم. اون دختره که تو سرما يه دامن کوتاه می پوشيد ! (آليس؟) دوست دختر استرلينگ... سردت نميشه؟ به هر حال يه مقداريش که بهش هوای سرد می خوره!

سر هرمس مارانا

اين را که خوانديم آی هوس قهوه و سيگار کرديم تو سرمای شفاف و تميزی که دود و بخار با هم درآميزد و بالا برود و ما هی کيف کنيم! (کاش هنوز هم جشنواره می‌رفتيم ها!)

فارفاراوی

منو به هوس انداختی با این دامن کوتاه و چکمه! حالا کی می خواد بره خريد؟

کوروش

خانم فارفاراوی، جسارته؛ میخواستم ببینم شما چرا به هوس افتادین خانوم؟ نکنه دور از جون شما هم بعله؟ نکنه این دپارتمانتون رو شما هم تأثیر گذاشته خواهر؟

FarNice

ای بابا !‌ نگرفتی آقا کوروش که !‌ :) لباس پوشيدن بقيه آدمو سر ذوق مياره که بره خريد !! چون برای پوشوندن عذاب وجدان خرجش٬ دليل لازمه!‌ ؛)

فارفاراوی

کوروش خان زيبايی مرد و زن نداره٬ فارنايس جونم لباس خوشگل ببوشه و بره پاتيناژ من هم٬ هم کيف می کنم و هم هوس خريد! (همه اینا رو فارنایس گفته بود من چه زحمتی کشیدم)