کوتاه از لحظه ای که سال نو نمی شود.

بعضی وقتها این موقع ها سال نو می شود٬ بعضی وقتها نمی شود. مثل امسال که پتو را تا روی سرم بالا می کشم و می چسبم به گرمای رادیاتور. بیرون را نمی بینم ولی می دانم برف می آید. بعد فکر می کنم به شلوغی خیابان و آدمهای مست و همه-ی هَمهَمه-ی معروف آنجا و بعد گوش می کنم به سکوت شب و خودم را فرو می کنم در رختخواب و فکر می کنم که خیلی هم برایم مهم نیست که سال نو شده باشد. وقتی برگردم همه چیز مثل سابق است و تنها چیزی که عوض شده من هستم که با مقدار زیادی خاطره-ی  فشرده شده بر می گردم. بعد این خاطره ها را می چینم روبرویم و نگاهشان می کنم و دلتنگی می کنم و دائم زمان را می شمرم تا انگار زندگی از یک جایی بَعد از زمانِ حال شروع شود و ما هم هِی خاطره شویم  و خاطره بسازیم و خودمان را بچپانیم در قاب عکسهای مختلف و همه را بچینیم دور خودمان و بگوییم زندگی همین است دیگر .

پ.ن : تعبیر مریم را دوست داشتم از این سالهای نوی گم شده. راست می گوید .

/ 6 نظر / 6 بازدید
جنبش جهانی آزادی دانشجویان دربند

در پی فراخوان"دانشجویان آزادی خواه و برابری طلب"، چند گروه و نهاد سیاسی چپ و دمکراتیک به اتفاق اکسیونی در همبستگی با دانشجویان زندانی و با خواست آزادی آنها روز جمعه ٢۸دسامبر در مرکز شهر استکهلم برگزار گردند. در این اکسیون که در هوای سرد و بارانی برگزار گردید، بیش از ٢٥٠ تن از فعالان سیاسی و ایرانیان مقیم استکهلم شرکت کردند. نمایندگان احزاب و سازمانهای های فراخوان دهنده اکسیون در حمایت از دانشجویان زندانی سخنانی ایراد کردند و دستگیری و شکنجه فعالین دانشجوئی، کارگری و زنان و همین طور سرکوب های اجتماعی و افزایش اعمال محدودیت های اجتماعی را محکوم کردند. در فواصل سخنرانی ها، جمعیت حاضر در اکسیون یک صدا شعارهائی به دو زبان فارسی و سوئدی علیه سرکوب های حکومت اسلامی و در حمایت از فعالین دانشجوئی، کارگری، زنان و معلمان سر دادند. ---------- جهانیان برای حمایت از فرزندان این مملکت به پا خواسته اند. شما برای حمایت از دانشجویان بی گناه در بند چه کرده اید؟ برای کمک به ما تنها کافیست لینک ما را در وبلاگ خود قرار دهید!

نازی

به هر حال سال نو مبارک فارنايس جان. دوبار سال نو داشتن ميتواند اين مفهوم را هم داشته باشد که دوبار آرزو کنيم، دوبار به خودمان قول بدهيم بهتر باشيم، و اگر نتوانستيم بار اول به قولهايمان عمل کنيم، يک شانس ديگر داشته باشيم. خوب و خوشحال باش و پرخاطره برگرد عزيزم.

مکین

پس ما هم خاطره شدیم دیشب ;)

نازلی

سلام خانومي، ممنون از تبريکت، ببين مگه تو هم برای اينجور برنامه ها ايران هستی ؟ اومدم سر بزنم به وبلاگت ببينم چی نوشتی ولی ديدم خيلی در موردش چيزی ننوشتی...

مکین

آره بیا بچه‌مون شو!