نودیتی!

دقیقن روبروی ساختمان کتابخانه دانشکده-ی ما یک دیوار بزرگ است که به تازگی پوسترهایی از یک هنرمند آمریکایی را رویش نصب کرده اند. این آقا , اسپنسر تونیک تخصصش استفاده از بدنهای برهنه است برای کارهایش و معتقد است که بدن انسان یک متریال خالص است که از آن کمتر در هنر استفاده میشود. جدیدترین کارش  قبل از شروع بازیهای جام ملتهای اروپا  در ورزشگاه وین بود که ظاهرن بزرگترین گردهمایی آدمهای برهنه بوده است. برای دیدن کارهایش کافی است Spencer Tunick  را در گوگل سرچ کنید و عکسها را ببینید. آنقدر زیاد است که دقیقن نمیدانم چه لینکی را بگذارم.

 

/ 5 نظر / 30 بازدید
مریم صفا

فقط می تونم بگم شوکه شدم! هزار بار اسمت رو توی وبلاگ سر هرمس دیده بودم, حتا وبلاگت رو خونده بودم گاهی, ولی چطور می فهمیدم این همون همکلاسی قدیمیه؟ جدی 12 سال گذشته؟ هیچ درکی از زمان ندارم! آره, واقعن یاد اون 4شنبه های بی نظیر به خیر. یاد شازده کوچولومون. چه عجیب که هنوز هم معتقدم تو باید شازده کوچولو می شدی و رعنا خلبان! حس فوق العاده ای باز پیدا کردن یه دوست قدیمی که یه چیزایی مشترک باهاش داری و دیدن این که همه ی این سال ها رو رو به جلو حرکت کردین. گاهی با کلی فاصله, با کلی تغییر, ولی هنوز یه چیزای مشترکی هست. یه چیزای مشترک با ارزش. خوشحالم پیدا کردیم همدیگه رو.

مریم صفا

این چیزایی که من نوشتم هیچ ربطی به "نودیتی" نداشت ها!

ساویژه

نه خب. واقعا بیشتر از اون چیزی بود که فکر میکردم!!

رعنا

منم فکر می کنم باید خلبان می شدم! دو نقطه دئ

محمد - عاشق سفر

سلام اولین بار که عکس هایی از اسپنسر تونیک رو دیدم مربوط به گردهمایی مکزیکو تونیک بود 11000 نفر برهنه در خیابانهای شهر - شوکه شدم فکر کردم از این مونتاژهای فتوشاپی است اما با جستجوی گوگل فهمیدم کار این عکاس آمریکایی است. یک عکس از 2 یا 3 هزار نفر آدم برهنه در کوههای پوشیده از برف انداخته که تعجب برانگیز است. جالبتر مصاحبه های بعضی از داوطلبین این کارهای هنری است که با خوشحالی از خاطرات خود تعریف می کنند.